Wykładziny, zarówno te w domach, biurach i innych często użytkowanych wnętrzach, narażone są na liczne zabrudzenia. Aby cieszyć się nienagannym wyglądem wykładziny i uniknąć jej kosztownej wymiany na nową, warto korzystać z profesjonalnych usług czyszczących. Chcesz przywrócić dawny blask i świeżość wykładzinie? Dowiedz się, jak przebiega pranie wykładzin i jak często zlecać je profesjonalistom!

Pranie dogłębne, a pranie pielęgnacyjne

Przy szczególnie silnych zabrudzeniach zalecane są dogłębne techniki czyszczenia wykładzin. Najskuteczniejszą z nich jest pranie ekstrakcyjne, podczas którego wykładzina czyszczona jest za pomocą specjalnego urządzenia natryskowo-ssącego. Brud rozpuszczany jest poprzez działanie środka chemicznego, a następnie jego wypłukanie i odessanie. Szamponowanie polega z kolei na naniesieniu szamponu, który po rozpuszczeniu brudu odsysany jest w skrystalizowanej formie wraz z wywabionymi zanieczyszczeniami. Lekkie zabrudzenia warto usuwać za pomocą  metod pielęgnacyjnych – środka chemicznego i bonnetu bądź tak zwanych suchych wiórków, które chłoną zabrudzenia.

 Regularne pranie wykładzin

Pielęgnacyjne czyszczenie wykładziny warto wykonywać kilka razy do roku, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dogłębne pranie wykładzin należy przeprowadzać z kolei raz w roku – dzięki temu żywotność wykładziny przedłuży się o wiele lat, a my unikniemy jej kosztownej wymiany. Oprócz tego, pamiętajmy o natychmiastowym reagowaniu na nowe zabrudzenia – im szybciej zaczniemy działać, tym większe szanse na skuteczne usunięcie plamy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *