Czysta elewacja jest wizytówką każdego domu. Niestety – usytuowanie blisko ruchliwej drogi, w pobliżu zbiornika wodnego czy opady atmosferyczne sprawiają, że na powierzchni budynku gromadzi się nieestetyczny brud. Jego usunięcie odgrywa kluczową rolę nie tylko w zachowaniu nienagannego wyglądu domu. Regularna troska o stan elewacji pozwoli Ci uniknąć kosztownych remontów. W jaki sposób szybko i skutecznie czyścić elewację?

Krok 1 – dach

Czyszczenie elewacji zacznij od dachu. Z pomocą skrobaczki usuń mech z dachówek. Uwagę poświęć też rynnom. Zwykle zalegają w nich stare liście, których należy się pozbyć.

Krok 2 – największe zabrudzenia

Niektóre miejsca elewacji są szczególnie narażone na zabrudzenia. Zlokalizuj je, a następnie szczotkami namoczonymi w wodzie z płyn do mycia naczyń przetrzyj plamy. Jeśli to nie wystarczy, dolej do płynu niewielką ilość wybielacza i powtórnie przetrzyj ściany.

Krok 3 – mycie ścian

Myjką ciśnieniową czyść ściany w kierunku od góry do dołu. Dzięki temu brud nie będzie spływał po umytych już ścianach. Elewacje , na których pojawiają się wykwity solne, warto przetrzeć dodatkowo szczotką ryżową. Pamiętaj, by dokładnie spłukać powierzchnie zimną wodą po zakończeniu czyszczenia.

Krok 4 – okna i drzwi

Szyb okiennych nie myj myjką ciśnieniową – istnieje ryzyko, że uszkodzi ona szkło. Okna, drzwi i inne elementy drewniane przemyj ścierką zamoczoną w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. Jeśli jest taka potrzeba, drewniane elementy zabezpiecz środkami konserwującymi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *