Remont domu lub mieszkania pochłania sporo naszego czasu i energii. Wymiana okien, odświeżenie koloru czy położenie podłogi to jednak nie wszystko. Po każdym remoncie, nawet jeśli w jego przeprowadzeniu wyręczyła nas profesjonalna ekipa, konieczne są jeszcze prace porządkowe. Generalne porządki to dla wielu z nas nie lada utrapienie. Jak je zaplanować, by przebiegły szybko i sprawnie?

Przygotuj się do remontu

Po zakończeniu remontu, zaoszczędzić swój czas i energię, jeśli jeszcze przed rozpoczęciem prac przygotujesz wnętrza na obecność kurzu, pyłu czy odłamków różnych materiałów. Świetnym sposobem jest zabezpieczenie podłóg za pomocą folii lub tektury malarskiej. Dzięki temu nie tylko szybko usuniesz pozostałości po remoncie, ale i unikniesz ewentualnych rys czy zmatowienia powierzchni, do których może dojść przy pracy.

Sprzątaj na sucho

Sprzątanie po remoncie zacznij od porządkowania powierzchni na sucho. Unikniesz w ten sposób zamiany pyłu w trudne do wyczyszczenia błoto. Pomocny będzie z pewnością odkurzacz przemysłowy, który nie zapcha się od pozostałości po remoncie. Blaty i inne powierzchnie przetrzyj dodatkowo miękkimi szmatkami – pamiętając o metodzie sprzątania od góry do dołu. W ten sposób kurz będzie opadał z sufitu, ścian, lamp czy mebli na niższe partie pomieszczenia.

Myj na mokro

Po usunięciu warstwy kurzu, możesz przejść do umycia okien, drzwi czy listew przypodłogowych za pomocą mokrej ścierki z odpowiednim środkiem czyszczącym. Następnie kolej na podłogi – te z poremontowych zabrudzeń najlepiej doczyści praktyczny mop z wyciskarką. Konieczne może być też użycie rozpuszczalników, które usuną ewentualne ślady po farbie.

Wynajmij firmę sprzątającą

Nie masz czas i energii na sprzątanie po remoncie? Nie musisz! Wynajmij firmę sprzątającą, której powierzysz wykonanie wszelkich prac porządkowych. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu oraz dysponując odpowiednim sprzętem i środkami chemicznymi, fachowcy szybko i skutecznie usuną bałagan po remoncie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *