Chwila nieuwagi i zawartość kieliszka z winem wylądowała na nowej sofie lub kanapie? Jeszcze nie zdążyłeś się nią nacieszyć, a już szpeci ją czerwona plama? To nie koniec świata! Choć zabrudzenia z wina uchodzą za dość trudne do wywabienia, możemy poradzić sobie z nimi zarówno domowymi, jak i profesjonalnymi metodami. Sprawdź, jak przywrócić nienaganny wygląd tapicerce meblowej i uniknąć wymiany mebla na nowy!

Szybka reakcja na plamę

W przypadku plam z wina, najłatwiej usunąć te, które są świeże. Nim trunek wniknie głęboko w tkaninę, należy posypać plamę grubą warstwą soli, która wchłonie czerwoną ciecz. Skuteczne może być też polanie plamy… białym winem lub szampanem. W wywabieniu rozlanego wina pomóc może też woda sodowa, ocet, amoniak czy spirytus. Pamiętajmy jednak, by podczas ich stosowania nie pocierać zbyt mocny plamy, tylko delikatnie przytykać wacik lub gąbkę do powierzchni tapicerki. Dzięki temu nie wetrzemy zabrudzenia w głąb materiału.

Telefon do specjalisty

Wypróbowałeś już wszystkie metody usuwania plamy z wina, ale żadna z nich nie zadziałała? Zadzwoń po profesjonalną firmą, specjalizującą się w czyszczeniu tapicerek! Bogate doświadczenie jej pracowników, odpowiedni sprzęt piorący oraz wysokiej jakości środki czyszczące pozwolą Ci szybko i skutecznie pozbyć się nawet najbardziej uporczywej plamy z czerwonego wina na ulubionej kanapie lub sofie. I to całkowicie bezpiecznie dla materiału, z którego wykonano tapicerkę meblową.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *