Firma sprzątająca – na co zwrócić uwagę?

Firma sprzątająca – na co zwrócić uwagę?

Na polskim rynku z rok na rok przybywa firm sprzątających. Wybór tej odpowiedniej firmy to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla coraz większej liczby firm i zarządców budynków, którzy decydują się na outsourcing usług porządkowych. Czym warto kierować się przy zleceniu sprzątania biur lub mieszkań firmie zewnętrznej? O czym pamiętać przed podpisaniem umowy?

Sprzęt i środki do sprzątania

Nim zdecydujemy się na wybór jednej, konkretnej firmy sprzątającej, przyjrzyjmy się z bliska zapleczu technicznemu, którym ona dysponuje. Choć praca firm sprzątających kojarzy się nam zwykle z mopem i ścierką, to takie podstawowe wyposażenie nie zagwarantuje nam maksymalnej czystości w obiekcie. To ważne, by firma realizowała swoje usługi za pomocą specjalistycznych odkurzaczy czy urządzeń do pielęgnacji dywanów i wykładzin. Świetnie, jeśli w firmie stosowane są też nowoczesne sposoby czyszczenia, takie jak choćby metoda kapsułkowania. Podstawowym wymogiem powinny być dla nas także bezpieczne dla materiałów i środowiska środki czyszczące.

Obsługiwane obiekty i opinie klientów

Jeśli chcemy zlecić firmie zewnętrznej sprzątanie biur, dobrze, by mogła poszczycić się ona doświadczeniem w tej dziedzinie. Od rodzaju obsługiwanych nieruchomości zależy bowiem, w jaki sposób firma realizuje swoje zadania. Jeżeli sprząta głównie niewielkie domu – istnieje ryzyko, że jej zaplecze i umiejętności nie sprostają naszym potrzebom i oczekiwaniom. Warto przy okazji zapoznać się z opiniami – nic tak dobrze nie świadczy o firmie jak zadowoleni klienci.

Ubezpieczenie OC

Przy wyborze firmy porządkowej warto wziąć pod uwagę, czy posiada ona ubezpieczenie OC. Godne zaufania firmy biorą na siebie odpowiedzialność w razie ewentualnych uszkodzeń mienia, powstałych w trakcie sprzątania. Jeżeli firma nie dysponuje polisą, a nasze wyposażenie ulegnie zniszczeniu podczas pracy fachowców, to poniesiemy dodatkowe koszty.