Dlaczego tak ważne jest sprzątanie?

Dlaczego tak ważne jest sprzątanie?

Po pierwsze – zdrowie

Za systematycznym sprzątaniem przemawiają przede wszystkim kwestie zdrowotne. Kurz i bakterie osiadające na powierzchniach są siedliskiem wielu dolegliwości, a także potencjalnych chorób. Niesprzątane przez długi czas półki, biurka czy lampy sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na katar i kaszel. W skrajnych przypadkach możemy nabawić się astmy oskrzelowej, alergicznego zapalenia zatok czy też bakteryjnego zapalenia płuc.

Po drugie – komfort

W warunkach domowych, duże zakurzenie obniża nasze samopoczucie. W miejscu pracy niekorzystnie wpływa na jej efektywność. W niesprzątanych regularnie pomieszczeniach trudniej jest nam się skupić na zadaniach, wolniej myślimy i mamy problemy z koncentracją. Długotrwałe przebywanie w zakurzonej przestrzeni to prosta droga do częstszych absencji w biurze.

Po trzecie – dobre wrażenie

Posprzątany dom jest naszą wizytówką, podobnie jak czyste biura kreują pozytywny wizerunek firmy. By wypaść dobrze przed swoimi gośćmi lub klientami, warto dbać o przetarcie kurzu, odkurzenie dywanów czy umycie okien. Świeże, pachnące i przede wszystkim higienicznie wnętrza wręcz zapraszają do odwiedzin.