Badania dowiodły, że dywany są jednymi z najbrudniejszych przedmiotów znajdujących się w domach, mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej. Szacuje się, że na 2,5 cm żyje aż 200 tysięcy bakterii! Kontakt z nimi może być szczególnie niebezpieczny dla dzieci, które bawią się lub chodzą po dywanach w przedszkolu bądź szkole.

 Co siedzi w dywanie?

W dywanie w szkole lub przedszkolu znaleźć można między innymi roztocza, alergeny, zarodniki pleśni, pozostałości wymiocin, drobinki moczu, złuszczony naskórek, włosy a nawet sierść zwierząt. To idealne warunki do żerowania dla takich drobnoustrojów jak choćby salmonella czy szczepy E. Coli.

 Brudny dywan – groźny dla zdrowia dzieci?

 Dywan to siedlisko wielu potencjalnych chorób. Najczęściej kontakt z zanieczyszczonym dywanem powoduje astmę nieżyt nosa, alergiczne zapalenie zatok, bakteryjne zapalenie płuc. Nieprany przez długi czas, może prowadzić do groźnych zatruć i zakażeń. Dlatego regularne czyszczenie dywanu jest kluczowe w miejscach, w których bawią się i uczą dzieci. Najlepiej, by w miejscach takich jak szkoły czy przedszkola odkurzać dywan co kilka dni, a prać do nie rzadziej niż dwa razy w roku.

Czyszczenie dywanów w szkole i przedszkolu

Dokładne mycie dywanów w szkole czy przedszkolu warto zlecić profesjonalnej firmie. Dzięki bogatemu doświadczeniu, odpowiednim środkom czyszczącym i urządzeniom piorącym, fachowcy sprawnie i skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia żyjące w dywanie – zwłaszcza te, których nie widać gołym okien. Czysty dywan będzie gwarancją higienicznej i bezpiecznej zabawy i nauki najmłodszych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *