Chociaż na pierwszy rzut oka dywan może wydawać się czysty, to zwykłe odkurzanie nie jest w stanie dokładnie oczyścić go z okruchów, kurzu, zabrudzeń oraz innych drobnoustrojów, które mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Czyszczenie dywanów, należy przeprowadzać zdecydowanie częściej, niż raz do roku, jest to bardzo istotna kwestia i tej czynności nie warto odkładać na później.

Dlaczego odkurzanie nie wystarczy?

Odkurzanie dywanów jest wskazane przynajmniej raz na dwa tygodnie, trzeba jednak być świadomym tego, że odkurzacz jest w stanie zebrać brud, jedynie z ich powierzchni. Ze względu na to, że na jego pomocą nie można dokładnie wysterylizować materiału, pranie dywanów jest koniecznością i trzeba wykonywać je regularnie. Mimo, że tego nie widać, to na dywanie osadzają się różnego rodzaju bakterie, może rozwijać się pleśń, co więcej zwierzęta domowego mogą przynieść z dworu szkodniki, które mogą tam zamieszkać.

Częste pranie dywanów jest wskazane szczególnie, gdy w domu przebywają małe dzieci, które bawią się na podłodze. Pamiętajmy, żeby w tym wypadku zachować szczególną ostrożność, ponieważ maluchy nie mają jeszcze odpowiedniej odporności i szybciej łapią infekcje.

Jak wyprać dywan?

Wiele osób decyduje się na samodzielne czyszczenie dywanu za pomocą specjalnych środków czyszczących, które można zakupić w sklepie. Niektóre z nich z pewnością mogą okazać się skuteczne, jednakże takie rozwiązanie nie usunie wszystkich zanieczyszczeń. Pozostawienie na powierzchni dywanu alergenów takich tak sierść zwierząt, czy bakterie, mogą powodować spore problemy w przypadku alergików. To, dlatego warto oddać sprawy w ręce profesjonalistów typu czyszczenie-murawski.pl, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem czyszczącym, mają też odpowiednie preparaty, które pozwolą na dokładne pranie dywanu. Z usług takich firm, warto korzystać kilka raz w roku, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z czystych dywanów i możemy uniknąć alergii i wielu innych chorób związanych z bakteriami bytującymi na dywanie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *